SKEB'S Vårspecial 2017

 

SKEBs Vårspecial 2017

_________________________________________________________________________________________________

SKEB'S

Svenska Klubben för Engelsk Bulldogg

Officiella Utställning Gimo sportfält, Gimo

 

Söndag 2017-05-28

 

Domare

Moreno Maltagliati, Di Isella Bulldogs, Italien

 

Passiv domarelev: Cathrin Westin

Ringsekreterare: Inger Björkman & Lize Edland

 

Fotograf:

 

 

 

BIS CK CERT

SCHÖNEMANN KING ARTHUR

f. 2015.10.19

e. Del Papiol This Is Ska u. Viola Av Wesbasian

Uppf. & äg. Heidi Schönemann , Danmark

 

BIM CK

SE UCH LA FLOREDITA HEDDA HALLONBÅT

f. 2013-07-31

u. Sebyan Wilson Ocobo u. SEUCH SE V-14 La floredita Cajsa Cavat

Uppf. & äg. Ewa Bewick, Göteborg

 

 

 

 

BIR VALP

LOTSOFDOG’S MAJSAN

f. 2016-09-21

e. Stardust History In A Moment u. Laiska Koira’s Rakel

Uppf. Mona Syvertsen, Norge

Äg. Carina Grandin, Österbybruk

 

 

 

 

BIS BABY

SIR STUART STRANGE AV WESBASIAN

f. 2017-01-20

e. Del Papiol Floki u. Del Papiol My Girl Lollypop

Uppf. & äg. Line & Lasse Gareid, Norge

 

BIM BABY

ORESTREAM’S LOVELY RED BONNEVILLE

f.2017-01-04

e. Malcom’s Vincenzo Galilei u. Hogwart’s Hot Chocolate Muffin

Uppf. & äg. Annelie Malmström, Borlänge

 

 

 

 

BIS VETERAN CK

SEUCH VDH-CH ROCH NORD VV-15

SANDBROOK’S BARK AT THE MOON

f. 2007-03-01

e. ATCH PLCH Be Simply The Best Braveheart u. Qupios Nina

Uppf. & äg. Yvonne Axling, Sjöbo

 

BIM VETERAN CK

C.I.B. NO V-11 NORD UCH NORD V-11 SE VV-16

LA FLOREDITA CAJSA CAVAT

f. 2008-08-12

e. Bullworth Bogart De Bumblebullies u. Emi Bul-Staf

Uppf. & äg. Ewa Bewick, Göteborg

 

_____________________________________________

 

Samtliga resultat kommer senare

_____________________________________________

 

 

Stort tack till alla som skänkt priser och sponsrat vår utställning

 

Prima Dog - KLINIKUTRUSTNING - AGRIA - Hundshopen Forshaga - Evidensia - Folksam - Blomriket

 

COOP, Forshaga

PALLE MEDIA, Forshaga

VÄRMLANDS ATELJE, Forshaga

COSMOS, Forshaga

Ewa Bewick , LA FLOREDITA

Inger Björkman, MULTUM’S

Marita Castillo, CASTILLOBULLS

Annika & Leif Glavstedt

Annika Helmersson

Yvonne Axling, SANDBROOK’S

Louise Janving, MISS LOUISE

Kamilla Nordén, LADYR OTT’S

Martina Niemi, KJEMPEBULL’S

Therese & Oscar Pettersson, STAYATPLAY J & D Design, Grums

Sandra Nilsson

Ina Olsson

Sabina Holstein

Line Garied, WESBASIAN

Malin & Petter Forslund, MCMUFFIN BULLS Karin Rönn

Heidi & Michael Schönemann, SCHÖNE- MANN’S

Annelie Malmström, ORESTREAM’S

Kim Widman

Anders Behring

Johanna Wik

Anna-Lena Mazhouda

Peter Frimert

Anette Boberg

Andreas Evertsson

 

______________________________________________________________________________

 

Samtliga resultat

 

__________

 

VALPKLASS 4-6 MÅN

 

TIKAR

 

 

__________

 

VALPKLASS 6-9 MÅN

 

HANAR

 

 

__________

 

VALPKLASS 6-9 MÅN

 

TIKAR

 

 

 

__________

 

JUNIORKLASS 9-18 MÅN

 

HANAR

 

 

 

__________

 

UNGHUNDKLASS 15-24 MÅN

 

HANAR

 

 

__________

 

ÖPPEN KLASS 15 MÅN HANAR

 

 

 

__________

 

CHAMPIONKLASS HANAR

 

 

__________

 

JUNIORKLASS 9-18 MÅN TIKAR

 

 

 

__________

 

UNGHUNDSKLASS 15-24 MÅN TIKAR

 

 

__________

 

ÖPPEN KLASS 15 MÅN TIKAR

 

 

 

__________

 

CHAMPIONKLASS TIKAR

 

 

___________

 

VETERANKLASS TIKAR

 

 

 

 

S L U T