Styrelse, stadgar o kontaktuppgifter

 

Styrelse och Stadgar

_________________________________________________________________________________________________

 

Styrelsen representeras i år 2017 av följande personer.

 

 

 

Ordförande (AU)

Ewa Bewick

Stampereds Gård 1

418 78 Göteborg

Mobil: 0702 – 23 11 59

bewick@telia.com

 

Vice ordförande

Helene Kindkvist

Kindkvistegården

0123-33000

0707-237383

helene.k@live.se

 

 

Kassör (AU)

Annika Helmersson

Östra Skyttegatan 38

688 30 Storfors

Tel:: 0550–61 791

annika.helmersson@telia.com

 

 

Sekreterare (AU)

Annika Glavstedt

Kvarnbacken 2

686 95 Västra Ämtervik

Mobil: 0709 – 32 49 06

annika.skeb@gmail.com

 

 

Ordinarie ledamöter

 

Inger Björkman

Sveagatan 66

216 14 Limhamn

Mobil: 070 - 404 73 75

inger.multums@privat.utfors.se

 

Knut Eriksson

Anefors 370

473 98 Henån

son3636@telia.com

 

Sabina Holstein

Barytongränd 26

175 48 Järfälla

Sabina.holstein@hotmail.com

 

Suppleanter

 

1:a Marita Castillo

m.castillo@live.se

 

2:a Kamilla Nordén

ladyrotts@hotmail.com

 

3:a Therese Pettersson

info@kennelstayatplay.se

 

 

Utställningskommitté

Inger Björkman sammankallande

inger.multums@privat.utfors.se

Leif Glavstedt

Kamilla Nordén

 

Avels- och hälsokommitté

Ewa Bewick sammankallande

bewick@telia.com

Yvonne Axling

Marita Castillo

Therese Pettersson

Sabina Holstein

 

Webbredaktör

Annika Glavstedt

annika.skeb@gmail.com

 

 

KONTAKTUPPGIFTER TILL KLUBBEN:

 

SKEB

Annika Glavstedt

Kvarnbacken 2

686 95 Västra Ämtervik

Mobil: 0709 – 32 49 06 (Maila helst!)

info.skeb@gmail.com

 

info@skeb.se

 

PLUSGIROKONTO 37 62 98-6 SKEB

Revisorer

Christer Karlsson

christka@bahnhof.se

Susanne Persson

sus.si@live.se

 

Revisorsuppleanter

Maria Strindler

mariastrindler@live.se

Annelie Malmström

anneli_mikkis@Hotmail.com

Valberedning

Carina Törnqvist - sammankallande

carina.tornkvist@telia.com

Heléne Andersson

helene0303220444@hotmail.com

Karin Ögren

Karin.Ogren@flen.se

 

______________________________________________________________________________________________________